رفتن به نوشته‌ها

ایجاد آفیس 2016 برای نصب در پس زمینه (Silent)

آفیس 2016 یک مجموعه اداری در برگیرنده نرم‌افزارهای یکپارچه برای سیستم‌ عامل‌‌های مایکروسافت ویندوز ساخته شده است. در این آموزش قصد داریم نحوه آماده سازی Microsoft Office Professional 2016 برای نصب بصورت سایلنت (بدون نظارت کاربر) را توضیح دهیم. در این حالت کاربر با اجرای فایل Setup دیگر صفحات ابتدایی نصب را نمی‌بیند و تمامی مراحل در بک‌گراند انجام می‌شود. اصطلاحی که برای این مورد به کار می‌رود Unattended است.

محتویات فایل ISO را در مسیری کپی کنید.

پوشه‌ای که محتویات ISO در آن قرار دارد را باز نمایید. در آدرس بار مقدار CMD را وارد کنید تا صفحه مشکی رنگ Command Prompt برایتان باز شود. عبارت setup.exe /admin را وارد نمایید.

بعد از انجام فرامین بالا برنامه Microsoft Office Customization Tool اجرا می‌شود. روی گزینه OK کلیک نمایید.
در قسمت Install location and organization name میتوانید مسیر نصب برنامه و نام سازمانی که قصد نصب برای آن را دارید وارد نمایید. البته این موارد به صورت پیش فرض قرار داده شده است و نیازی به پر کردن آن هم نیست.
در قسمت Licensing and user interface دو قسمت لایسنس و شرایط نصب وجود دارد. در صورتی که به صورت KMS اقدام به فعال سازی آفیس می‌نمایید گزینه Use KMS client key را انتخاب و در صورتی که به صورت ارجینال اقدام به خرید لایسنس نموده‌اید گزینه Enter another product key را انتخاب کرده و لایسنس خود را در کادر وارد کنید. برای اینکه موقع نصب، کاربر هیچ چیزی را مشاهده نکند مقدار I accept the term in the License Agreement را تیک بزنید. از کادر کشویی مقدار Display level را روی گزینه None قرار دهید. در صورتی که می‌خواهید اعلام پایان نصب را ببینید می‌توانید گزینه Complete notice را هم تیک بزنید.
برای اینکه در پایان نصب نیازی به ریستارت کردن سیستم نباشد باید وارد قسمت Modify Setup properties شده و با استفاده از دکمه Add ویژگی SETUP_REBOOT با مقدار Never را اضافه نمایید. همانند تصویر زیر
موقع باز کردن برنامه‌های آفیس (Word, Excel) برای اولین بار بعد از نصب پنجره‌های خوش‌آمد‌گویی به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید این مورد را در مسیر زیر غیرفعال نمایید.
وارد بخش Modify user settings شده و مطابق تصویر روی گزینه Disable Opt-in Wizard on first run دابل کلیک کرده و مقدار Enabled را انتخاب و OK نمایید.
ویژگی‌های مختلفی برای Unattended کردن نصب آفیس 2016 وجود دارد که می‌توانید با جستجو در اینترنت آنها را پیدا نمایید. به منوی File رفته و گزینه Save as را انتخاب و در مسیر برنامه آفیس 2016 در پوشه Update با هر نام دلخواهی ذخیره نمایید.
کار به اتمام رسیده است و شما با اجرا کردن فایل Setup.exe مجموعه آفیس 2016 به صورت خودکار بر روی سیستم نصب خواهد شد.

منتشر شده در Office

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *